Rootsi asjatundjad tutvuvad ühistranspordi korraldusega Tallinnas

Teisipäeval, 28. märtsil, võõrustab Autoettevõtete Liit Rootsi Ühistranspordi Assotsiatsiooni esindajaid. Rootsi Ühistranspordi Assotsiatsioon (Swedish Public Transport Association) viibib 27.-29. Märtsil Tallinnas, et tutvuda siinse ühistranspordi korraldusega.

Rootsi kuue-liikmeline delegatsioon kohtub kogemuste vahetamise eesmärgil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi -, Harjumaa Ühistranspordikeskuse – ja Autoettevõtete Liidu esindajatega. Külalisi huvitavad üsna mitmed siinse ühistranspordiga seonduvad teemad. Nii käsitletakse kokkusaamisel ühelt poolt ühistranspordi korralduse ja rahastamise ning selle populariseerimise, turunduse ja müügiga seonduvat, teisalt aga liiklusohutuse küsimusi ning seda, kas ja kuidas on tagatud liikumisvõimalused puudega inimesele. Autoettevõtete Liidu eestvedamisel külastatakse veel ka Viru Keskuse bussiterminali ning Tallinna Autobussikoondist.

Rootsi Ühistranspordi Assotsiatsioon koondab nii tellijaid kui vedajaid. Ühenduse liikmeteks on 21 lääni ja 7 kohaliku omavalitsuse ühistransporti korraldavat struktuuri. Assotsieerunud liikmeteks on 80 Rootsi reisijateveo ettevõtet.

inglisekeelset lisainfot Rootsi Ühistranspordi Assotsiatsiooni kohta saad siit: http://www.sltf.se/english/index.htm