Uued bussid Tallinnas

Tallinna tänavatele ilmuvad peagi 15 uue põlvkonna linnabussi. Tallinna Autobussikoondise korraldatud riigihanke tulemusena soetati uued madalapõhjalised liigendbussid Scania Omnilink,mis hakkavad linlasi teenindama järgmise aasta suvest alates.

4. oktoobril toimus Tallinna Linnavalitsuse ees avalik esitlus, kus demonstreeriti uusi busse ning nende tehnilisi lahendusi. Üritusest võtsid teiste hulgas osa esindajad Tallinna Linnavalitsusest, Eesti erinevatest autoettevõtetest, Harjumaa Ühistranspordikeskusest ja Autoettevõtete Liidust. Külalistele korraldati uue lõõtsbussiga ka lühike ringsõit Tallinnas.

Tallinnas esitletud Scania Omnilink liigendbussid on esimesed uued madalapõhjalised linnabussid Eestis. Liigendbussi esimene osa enne lõõtsa on täismadal ehk ilma astmeteta, mis muudab bussikasutuse senisest mugavamaks. Bussid vastavad Eestis ja Euroopa Liidus kehtivatele tehnilistele nõuetele ning on igati sobilikud kasutamiseks Eesti klimaatilistes tingimustes ning teeoludes. Kere konstruktsioonimaterjalidena on kasutatud roostevaba terast ja alumiiniumi ning kõikidel bussidel on kahekordsed vaakum-klaaspakett küljeaknad. Elektroonilise liininumbritablooga bussid on varustatud autonoomse seisusoojendusega, mis tagab bussi mootori ning salongi tööks valmisoleku ka talvisel ajal, bussi varustusse kuuluvad ka salongi kütteseadmed, elektriline öine soojendusseade ja sundventilatsioon.

Sõitjate informeerimiseks on buss varustatud audiosüsteemiga, samas on reisijate jaoks peatusenõude lülitid, millega saab informeerida juhti ja reisijatele süttib juhikabiini kõrval laes tuli kirjega “Stopp”. Samuti on Omnilink bussidel blokeeringusüsteem, mis ei lase bussil avatud ustega sõitma hakata ning kaasaegne kaitsesüsteem, mis takistab bussi ustel takistuse korral sulguda. Scania uue põlvkonna bussid on keskkonnasõbralikud ja senistest ökonoomsemad.