Autokaravan kolme nädalaga Pekingist Brüsselisse

25.-27. septembril 2005 toimus Pekingis kolmas Euro-Aasia Maanteetranspordi  Konverents. Rahvusvaheline Maanteetranspordi Liit e. IRU (the International Road Transport Union) organiseeris konverentsi koostöös Hiina Rahvavabariigi Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Hiina Maanteetranspordi Assotsiatsiooniga CRTA. Konverents rõhutas maanteetranspordi tähtsust Euroopa ja Aasia majanduse ühendamisel.

Konverentsi lõppedes startis Pekingist Brüsseli poole teele autorong, mis peaks plaanide kohaselt jõudma lõppsihtpunkti 17. oktoobril. Tegu on projektiga, mille algatajaks on IRU Kazahstani liige KAZAUTO. Projekti ametlik nimi on BBB Caravan (Beijing-Berlin-Brussels e Peking-Berliin-Brüssel) ning toetajateks erinevad rahvusvahelised organisatsioonid ja maanteetranspordi assotsiatsioonid. Projekti eesmärgiks on demonstreerida maanteetranspordi tõhusust kaubavedudel Ida ja Lääne vahel.
Projektis osalevad IRU organisatsioonid Hiinast (CRTA), Kazahstanist (KAZATO), Venemaalt (ASMAP), Leedust (LINAVA), Lätist (Latvijas Auto) ja Poolast (ZMPD).
KOGU VAJALIK INFO ANTUD PROJEKTI KOHTA JÄRGMISTELT LINKIDELT:

http://www.iru.org/events/BB2005/Main.e.htm 
http://www.bbb-irucaravan.org/

 

Eesti meedias teemaga seonduvat:
Teadur: Eesti Aasia transiidiketti, Liis Kängsepp, Äripäev, 07.10.2005