Marek Pootsik on Aasta autojuht 2005

Tänavuse “Aasta Autojuhi” tiitli pälvis Marek Pootsik, kes on  koolibussijuht Jõgevamaal tegutsevas osaühingus MaksiBussid.

Võistlus oli pingeline ja üpris tasavägine, kolme parima võistleja punktisummad kujunesid üsna võrdseteks. Kõige rohkem valmistas veokijuhtidele raskusi meditsiinitest. Seega tuleb ettevõtetel edaspidi märksa suuremat tähelepanu pöörata oma töötajate meditsiinialasele koolitamisele, mis on nende igapäevatöö jaoks väga vajalik oskus.

Ühe punktiga kaotasid tiitlivõitjale eelmise Aasta autojuht 2004 Rein Irs aktsiaseltsist Sebe ja Veiko Pitkänen aktsiaseltsist Hansabuss.

Tiitlivõitja “Aasta autojuht 2005” sai diplomi ja rändkarika ning neli sõiduauto rehvi firmalt Goodyear Dunlop Tires Baltic. Võitja ettevõte sai auhinnaks kaks veoauto rehvi ning kuus bussirehvi kui parim koolibusside operaator.

Tänukirjad ja auhinnad korraldajate poolt said ka kõik teised võistlusest osavõtjad.

Kutsemeisterlikkuse võistlust “Aasta autojuht 2005” toetasid: Goodyear Dunlop Tires Baltic AS, Scania Eesti AS, Tamrex Ohutuse OÜ, Statoil Eesti AS, Rahvakoolitus ELU, ajakiri “Transport ja Teed”.