Aastalõpu liiklusohutuskampaania manitseb ettevaatlikusele raudteed ületades

Aastalõpu liiklusohutuskampaania manitseb inimesi olema tähelepanelikumad ning mitte kiirustama. Alanud kampaania keskendub ohtudele raudtee ületamisel. Tänavu on raudteel elu kaotanud 13 inimest, tõsiseid vigastusi on saanud teist sama palju.

Detsembris alanud liikluskampaania tuletab inimestele meelde, et rong ei saa oma teelt kõrvale pöörata ega kiiresti peatuda. Inimene, olgu ta siis jalgsi, jalgrattal, autoroolis või muul viisil raudteed ületamas, saab aga küll ohtu vältida. On kujunenud pettekujutelm, et rongi ette või alla ei saagi praktiliselt jääda, sest rongid liiguvad harva, on suured, hästi nähtavad ja kuuldavad. Tegelik elu kinnitab muud: 2005.a hukkus raudteel 18 jalakäijat, vigastusi sai 11 inimest.  Tänavu on raudteel elu kaotanud 13 inimest, teist sama palju on saanud tõsiseid vigastusi.

Käimasolev kampaania „Lase rong läbi – Sind oodatakse jõuluks koju!”  on ajendatud ideest, et kiire jõuluaeg mööduks ka raudteel ohutult ja turvaliselt. Meid kõiki oodatakse jõuluõhtuks koju. Kas ja kui ohutult me sinna jõuame, sõltub eelkõige meist endist.

Kampaaniat toetavad: AS Eesti Raudtee, Edelaraudtee Infrastruktuuri AS, Eesti Ringhäälingute