“Aasta autojuht 2007” selgitatakse välja pühapäeval

09. septembril kell 11.00toimub Tallinnas, Ülemiste kaubanduskeskuse esisel parkimisplatsil konkursi “Aasta Autojuht 2007” lõppvõistlus. Autoettevõtete Liidu korraldatavast võistlusest võtavad osa nii veoki- kui bussijuhid.

“Raskeveoki- ja bussijuhtide sõiduoskustest sõltub kõikide liiklejate turvalisus ja heaolu.”, kommenteerib võistluste peakohtunik Ivo Volt. “Kutsemeisterlikkuse võistlus “Aasta Autojuht 2007” paneb proovile juhtide kutseoskused ning soovib tunnustada nende väärikat ametit.”, lisab Volt.

Võistlejate nimekirja on kantud ja edukalt ökonoomsussõidu testi maanteel läbinud 17 veoki- ja bussijuhti. Testisõidud toimusid augustis Scania R-124 autorongil kogukaaluga 40 tonni, millele oli paigaldatud elektrooniline autojuhi sõiduvõtteid hindav seade.

Finaalis tuleb võistlejatel läbida 4 testi:

1)      Tuleohutustest  – 1x 1 m metallpannil süüdatud diisli ja bensiini segu kustutamine

2)      Esmaabi test – võistlejad peavad olema võimelised andma abi avariis kannatanutele autoapteegi baasil ning kriisisituatsioonis õigesti käituma.

3)      Vigursõit sadulveokiga – võistleja läbib Scania sadultüüpi vedukiga ilma haagiseta tähistatud raja nii edaspidi kui tagurpidi

4)      Vigursõit bussiga – võistleja läbib tähistatud raja bussiga

 Testide tulemuste põhjal selgitatakse välja tiitlivõistluse võitja.

Kutsemeisterlikkuse võistlust “Aasta autojuht 2006” aitavad organiseerida: Scania Eesti AS, Tamrex Ohutuse OÜ, Statoil Eesti AS, MTÜ Rahvakoolitus “Elu”, Betoneks AS, ajakiri “Transport ja Teed”.

Lisainfo:

Autoettevõtete Liit

GSM : 5113143
ivo.volt@autoettevoteteliit.ee
www.autoettevoteteliit.ee